Strona główna Aktorzy Łukasz Konopka - Karol Ryszkowski
Łukasz Konopka - Karol Ryszkowski
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 43
Twoja ocena:     słaboświetnie    
Wpisany przez Madzia, Opatów   

Łukasz Konopka (ur. 22 grudnia 1976 w Czeladzi) - aktor.

Absolwent PWSFTviT w Łodzi.

Od 2008 roku jest etatowym aktorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku. Występował m.in. w "Kryminalnych" i "Szpilkach na Giewoncie". Zagrał także w "Rewersie"Borysa Lankosza.

 

Karol Ryszkowski -  przed wojną oficer wywiadu, były mąż Wandy Ryszkowskiej. W 1941 w obliczu śmierci decyduje się na współpracę w Abwehrą. Ma też nadzieję, że w ten sposób uwolni siostrę z Oświęcimia. Na polecenie Halbego organizuje grupę, która przechwytuje grypsy od więźniów z Pawiaka. Gdy orientuje się, że od początku był oszukiwany decyduje się zbiec na Węgry. W ten sposób trafia na  oddział Sorokina -  oficera Armii Czerwonej, zostaje przez niego wciągnięty do współpracy. Jest świadkiem brutalnych przesłuchań Bronka. Po wojnie zostaje kapitanem UB, jego przełożonym jest pułkownik Wasilewski. Wojenna przeszłość zmusza go do podjęcia podwójnej gry. Współpracuje z Woźniakiem. Kontaktuje się też z Wandą. Na jej prośbę zgadza się ustalić miejsce przetrzymywania Rudej. Po pożegnaniu z byłą żoną popełnia samobójstwo.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze