Strona główna Aktorzy Danuta Stenka - Margaret
Danuta Stenka - Margaret
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 27
Twoja ocena:     słaboświetnie    
Wpisany przez Madzia, Opatów   

Danuta Stenka (ur. 10 października 1961 w Sierakowicach) - aktorka teatralna, filmowa i radiowa.

Ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku.

Obecnie jest aktorką warszawskiego Teatru Narodowego. Spośród licznych ról filmowych i serialowych kreowanych prze aktorkę wymienić warto Pomponię Grecynę z "Quo vadis" Jerzego Kawalerowicza, Różę z "Katynia" Andrzeja Wajdy czy Judytę Kozłowską z "Nigdy w życiu!" Ryszarda Zatorskiego.

Wyróżniona wieloma nagrodami m.in. Wielkim Splendorem, Złotym Mikrofonem czy Nagrodą im. Aleksandra Zelwerowicza. W 2011 r. została odznaczona Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

 

Margaret - szefowa Michała w komórce kontrwywiadu. Bardzo zaangażowana w swoją pracę, wymagająca w stosunku do Michała. Początkowo jest przeciwna jego pomysłowi na rozpracowanie członków Abwehry, z czasem jednak zaczyna doceniać korzyści płynące z wizyt państwa Heinemann w kasynie. Tworzy szczegółowe katalogi alfabetyczne i relacyjne z meldunków, co bardzo ułatwia pracę całego zespołu. Nałogowa palaczka, chętnie czytuje powieść "Przeminęło z wiatrem". Kończy swoją współpracę z Michałem po rozpracowaniu go przez Rainera.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze