Strona główna Aktorzy Paweł Małaszyński - Tadeusz vel Johann von Relasky
Paweł Małaszyński - Tadeusz vel Johann von Relasky
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 20
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Paweł Małaszyński (ur. 26 czerwca 1976 w Szczecinku) - aktor filmowy, teatralny oraz wokalista. Studiował prawo, jednak porzucił studia, by profesjonalnie zająć się aktorstwem. Absolwent wrocławskiej PWST.

Na dużym ekranie zadebiutował rolą Marcina Kruka w filmie "Świadek Koronny". Szerszej publiczności znany jako Pilot Piotr Baszkowski z "Katynia" Andrzeja Wajdy, Oskar ze "Skrzydlatych świń" Anny Kazejak, a także jako Piotr Korzecki z serialu "Magda M." oraz Maks z "Lekarzy".

W 2005 otrzymał statuetkę "Viva! Najpiękniejsi", jest także laureatem TeleKamery dla najlepszego aktora za lata 2007 i 2008.

 

Tadeusz- naprawdę Johann von Relasky, kapitan Abwehry. W 1941 podaje się za jednego z Cichociemnych i dołącza do oddziału. Jego zadaniem jest rozpracowanie chłopaków. Wzbudza zaufanie szczególnie Janka, dzięki swoim kontaktom z majorem Halbe załatwia mieszkanie dla Sajkowskich w getcie. Pomaga również w wydostaniu narzeczonego Celiny- Krzysztofa z więzienia. Dzięki wspólnej pasji, jaką jest boks szybko zaprzyjaźnia się z mężczyzną. W porozumieniu z Gestapo organizuje fikcyjną walkę o Mistrzostwo Warszawy w tej dyscyplinie, w rezultacie czego do więzienia trafia wielu działaczy Podziemia. Zostaje zdemaskowany przez Wandę. Ginie podczas akcji w restauracji "Eden".
 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze