Strona główna Aktorzy Piotr Żurawski - Romek Sajkowski
Piotr Żurawski - Romek Sajkowski
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 68
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Piotr Żurawski (ur. 14 października 1985 w Bytomiu) - aktor.

Ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Od 2009 roku występuje na deskach Teatru Polskiego w Bydgoszczy. Na szklanym ekranie można oglądać go w serialach takich jak  "Prawo Agaty" czy "Sama słodycz".

 

Romek Sajkowski - brat Leny, syn Sabiny i Leona. Na początku wojny przez pomyłkę przeniesiony wraz z rodziną do getta warszawskiego. Staje w obronie siostry, gdy ta jest bita przez Mongoła, jest nawet gotów zabić Niemca. Wstępuje do Żydowskiego Związku Wojskowego. Po rzekomym wyjeździe rodziców do Palestyny oddaje Lenę pod opiekę Janka, sam decyduje się zostać w dzielnicy żydowskiej. Po likwidacji getta trafia do obozu, skąd udaje mu się uciec. Ukrywa się w mieszkaniu pani Róży. Tam poznaje jej wnuczkę Klarę, w której się zakochuje. Bierze udział w akcji napadu na "złoty konwój". Tuż przed wybuchem powstania warszawskiego trafia do więzienia na Gęsiej. Zostaje odbity wraz z innymi osadzonymi i dołącza do plutonu Bronka. Jest świadkiem zawalenia się kamienicy, w której mieli przebywać Lena i jej syn Jasio. Po zakończeniu wojny, na oczach Janka, popełnia samobójstwo.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze