Strona główna Aktorzy Magdalena Boczarska - Karolina Osmańska vel Lola
Magdalena Boczarska - Karolina Osmańska vel Lola
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 45
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Magdalena Boczarska (ur. 12 grudnia 1978 w Krakowie) - aktorka filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Debiutowała na scenie Teatru Nowego w Łodzi. Za jej najważniejszą rolę filmową można uznać tytułową "Różyczkę" Jana Kidawy-Błońskiego, a także postać Janiny z filmu "W ukryciu" również w reżyserii Kidawy-Błońskiego.

W 2010 za rolę w "Różyczce" odebrała nagrodę dla najlepszej aktorki na 35. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz statuetkę Złotego Pawia dla najlepszej aktorki podczas 41. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Goa. Nominowana także do nagrody im. Zbyszka Cybulskiego.

 

Karolina Osmańska vel Lola - w 1941 jest więźniarką na Pawiaku, nie wzbudza zaufania Wandy. Szybko orientuje się w zamiarach kobiety i ostatecznie udaje jej się uciec z więzienia razem z Ryszkowską i Niną. W 1944 zostaje odbita przez oddział Krawca z rąk Sowietów. Między nią a Michałem rodzi się uczucie, w rezultacie Osmańska zostaje narzeczoną Konarskiego.  Kobieta decyduje się na współpracę z AK i na polecenie dowództwa zostaje sekretarką na niemieckim poligonie. Pomaga w zdobyciu dokumentacji broni V-2. Niesłusznie posądzona o zdradę ginie zastrzelona przez Władka. Dopiero później okazuje się, że Osmańska naprawdę pracowała jako agentka MI-6, a jej zadaniem była kontrola działalności wywiadu AK.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze