Strona główna Ostatni list Rudej Katarzyna (chimera)
Katarzyna (chimera)

Kochany Władziu!

Od tak dawna pragnę do Ciebie napisać. Dać Ci jakiś znak, wiadomość. Teraz, gdy to możliwe patrzę się w pustą kartkę. Nie wiedziałam, że to takie trudne, w kilku słowach oddać wszystko co chcę Ci powiedzieć.

Będąc tutaj miałam dużo czasu. Mnóstwo przemyśleń, wspomnień. Wiele razy wyobrażałam sobie moment, gdy się spotykamy. Obiecałam sobie, że od teraz nie stracę żadnej chwili. Przestanę uciekać. Nie sądziłam, że to będzie tylko, a może aż list.

Słyszałam kiedyś, że gdy czujesz koniec, całe życie wyświetla Ci się jak film. To prawda. Zarówno te istotne jak i błahe momenty. Mój film był wyjątkowo piękny, długi i trudny. Pokazał mi jak wiele się zmieniło. Jak my się zmieniliśmy. Wojna zmienia ludzi, ale nie tylko ona. Wszyscy dorośliśmy. Doznaliśmy miłości, prawdziwej przyjaźni, próby tego kim jesteśmy. Uświadomiłam sobie, że pomimo tak młodego wieku żyłam jak potrafiłam najlepiej, całą sobą.

Pamiętasz sen, o którym mi opowiadałeś? Byliśmy razem szczęśliwi, zdrowi, spokojni o dalsze dni, a nawet lata. Przeżyliśmy wojnę, a świat stał przed nami otworem. To jedyne czego żałuję. Nigdy nie sprawdzę się jako żona i matka. Nie będziemy mogli wspólnie się zestarzeć. Cieszyć się sobą i patrzeć na Warszawę, tak piękną jak kiedyś. Jej obraz także zdołałam odtworzyć sobie dopiero tutaj. Zaskakujące jak łatwo udaje nam się przywyknąć nawet do takich zmian. Ty też przywykniesz. Będzie Ci trudno, lecz wiem, że sobie poradzisz. Tak jak wszyscy radzimy sobie z codziennością od lat. Mam nadzieję, że Tobie uda się ziścić nasze plany. Wkrótce opowiesz swoim dzieciom i wnukom o tym wszystkim, o czasie honoru.

Nie proszę Cię byś uciekał, choć wiem jak wiele Ci grozi. Ktoś musi walczyć, by ktoś mógł żyć. Podobno każda bitwa ma swoje ofiary. Nie chcę byś był ofiarą, lecz wiem, że jesteś bohaterem. Nie wolno nam żałować, bo kiedyś Polska się o nas upomni.

Tych chwil nie zamieniłabym na żadne inne. Uczyniłeś mnie szczęśliwą, gdy już zapomniałam co to słowo oznacza. Jesteś najlepszym co mnie w życiu spotkało. Bardzo Cię kocham,

Ruda

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Ostatnie komentarze