Klaudia (Lunaa)

Serwus Władek,

Nic nie muszę Tobie tłumaczyć. Znasz mnie jak nikt inny. Więc zapomnij na chwilę o tym co brudzi Twoje serce i skup się na miłości.

Pamiętasz ten słoneczny dzień, targ, dużo ludzi i w tym wszystkim nasze oczy? Od razu wiedzieliśmy. Zostałam Twoją łączniczką. Ofiarowałeś mi dla pozoru najsłodszy zapach na świecie pod postacią czerwonej róży. Nie dowierzałeś, ja taka krucha, delikatna Ruda mam być żołnierzem? A jednak. Później w ciągu jednej chwili skradłeś mi serce. Te ciągłe nieuniknione, dyskretne spojrzenia na akcjach. To wszystko się stało. Nasza miłość zaistniała w naszej ojczyźnie. W pięknym parku kiedy jedliśmy lody, nad stawem kiedy goniłeś mnie wśród drzew. Udało nam się stworzyć coś prawdziwego w tym zakłamanym świecie. Udało nam się nieraz oszukać śmierć. Dziękuję Ci Władek bo to przy Twoim boku udało mi się pozyskać odwagę i waleczność. Pomimo tylu upadków miałam siłę by powstać i dalej walczyć o nasze lepsze życie. Potrafiłam z podniesionym czołem stanąć naprzeciw każdego kto chciał nas pokonać i zdusić naszą nadzieję na wolność. Mimo rozłąk i staczanych bitew miłość okazała się silniejsza. Staliśmy się nieśmiertelni.

Obiecuję Ci, że wciąż będę przy Tobie w tej walce. Będę w sercu rozniecać ogień zwycięstwa i kiedy ono nadejdzie będę patrzeć na spokojne dni, z daleka od krzyk, bólu i braku honoru. Po raz ostatni proszę Ciebie tylko o jedno Władku, walcz o szczęście. Twój czas dopiero się rozpocznie, wykorzystaj go. Wyjdź z ciemnego lasu ku słońcu, płyń nurtem rzeki i ciesz się nieuniknioną wolnością. Jak w tym śnie z nami na łódce, pamiętasz? też go miałam. Tutaj, zamknięta przed światem potrafiłam śnić.

Bądź ze mnie dumny, nie poddałam się. Nie mówiłam kłamstw do których mnie zmuszano, stałam przed honorem i go nie zawiodłam. Wiem, że zrobiłbyś to samo bo przecież walczymy jak lwy do samego końca. Dla dobra, które kiedyś nadejdzie. Dla następnych pokoleń. To nie koniec. To początek. Jesteśmy bohaterami już na zawsze, nie zapominaj.

Twoja Ruda

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Ostatnie komentarze