Strona główna Ostatni list Rudej Magdalena (Magdalenka)
Magdalena (Magdalenka)

Najdroższy!

W tych ostatnich chwilach życia jakie mi zostały nie chcę myśleć o niczym innym, jak tylko o Tobie. Wyrok "polskiego" sądu na zawsze przekreśla nasze życiowe plany i marzenia, by być razem. Zabiją mnie, ale nigdy nie zabiją mojej miłości do Ciebie!

Wspominam chwile spędzone z Tobą i tylko to się teraz liczy. Jak dziś, pamiętam dzień, w którym spotkaliśmy się po raz pierwszy. Nigdy nie zapomnę Twojego zmieszania, gdy mnie wtedy ujrzałeś. Kiedy sobie o tym przypominam, od razu czuję się lepiej, a na mojej twarzy pojawia się uśmiech. Chciałabym, żebyś wiedział, że już wtedy coś do Ciebie poczułam. Przywołuję w pamięci nasze zaręczyny nad wodą, wspólne spacery i akcje. Pomimo wojny, to były piękne czasy. Mam nadzieję, że Ty też tak myślisz.

Przepraszam Cię, Władku, że nie dopuszczałam Cię do siebie po Twoim powrocie do Polski. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że bardzo zmieniłam się podczas Twojej nieobecności, po wstąpieniu do oddziału likwidacyjnego zamknęłam się w sobie. Tak bardzo chciałabym wynagrodzić Ci jakoś to moje zachowanie, ale obawiam się, że już nigdy nie będę miała okazji. Dziękuję Ci za wszystko, za to, że pomogłeś mi powrócić do zdrowia po pobycie na Szucha. Dziękuję za to, że dzieliłeś ze mną smutki i radosne chwile. Dziękuję za to, że byłeś przy mnie! Jestem Ci wdzięczna za to, że jesteś! Lada dzień odejdę, ale to nic. Najważniejsze, że na zawsze pozostaniesz w moim sercu. Kochany, niedługo się spotkamy, ale na razie, obiecaj mi, że nie dasz się złapać, zastraszyć i że będziesz żył tak długo jak to tylko możliwe! Obiecaj, że będziesz żył dla mnie! Uściskaj ode mnie całą naszą paczkę, każdego z osobna. Wiedz, że Cię bardzo kocham i jestem pewna, że Ty również darzysz mnie tym uczuciem! Dlatego nie umieram, bo będę żyła w Twoim sercu!

Twoja oddana i kochająca 
Ruda

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Ostatnie komentarze