Strona główna Aktualności Czas Honoru w radiowej Jedynce
Czas Honoru w radiowej Jedynce
Wpisany przez Czarna   
środa, 26 września 2012 08:42

26 września 2012

Dziś w radiowej Jedynce jednym z tematów "Czterech Pór Roku" był Czasu Honoru.

Redaktor Roman Czejarek rozmawiał z Jarosławem Sokołem - autorem książek oraz współautorem scenariusza naszego ulubionego serialu.

Pan Jarosław mówił m.in. że to dobrze, że serial nie będzie kontynuowany, bo przedłużanie byłoby sztuczne i nie byłby to już Czas Honoru, a inny serial.

Scenarzysta stwierdził, że mało jest aktorów, którzy nie przerabiają tego co przygotował scenarzysta. Często to co widzi na ekranie jest dla niego zaskoczeniem. Dodał, że jako scenarzysta nie ma wpływu na ostateczny kształt filmu i sposób w jaki losy bohaterów są przedstawiane na ekranie.

Zapytany o ulubione postacie, powiedział, że to się zmieniało przez poszczególne serie. Obecnie, dzięki znakomitej grze aktorskiej, podobają mu się serialowe postacie Rainera oraz Woźniaka.

Jarosław Sokół zdradził również, że realizuje teraz nowy pomysł - pisze książkę o polskich lotnikach - od początku naszego lotnictwa, do lat 60-tych ubiegłego wieku. Jednocześnie zaznaczył, że realizacja filmu na podstawie tej nowej książki nie będzie możliwa ze względu na koszty.

 

Jarosław Sokół w radiowej Jedynce - posłuchaj rozmowy:

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze