Strona główna Spotkanie z idolem ...
Spotkanie z idolem ...
Wpisany przez Ola, Hamburg   
środa, 09 kwietnia 2014 20:04

29 marca 2014 roku rozpoczął się 12. Festiwal Filmowy w północnych Niemczech "Filmland Polen".

Co roku są na nim pokazywane najlepsze Polskie filmy minionego roku, miedzy innymi w Hamburgu. Tegoroczny festiwal rozpoczął film pt. "Papusza" w reżyserii Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze, który mogłyśmy obejrzeć, i który wszystkim bardzo polecamy. Jednak nie bez powodu tak nas zainteresował. Gra w nim Antoni Pawlicki, czyli wiadomo, serialowy Janek.

Organizatorka tego festiwalu miała zaplanowane spotkanie dla widzów: odtwórcy głównych rol, pani Jowita Budnik, pan Zbigniew Waleryś i Antoni Pawlicki przyjechali do Hamburga, Hannoweru i Lubeki (miasta, w których to się wydarzyło). Po każdym seansie odbywała się dyskusja z aktorami.

Kiedy Natalka i ja dowiedziałyśmy się o tym, "oszalałyśmy". Takiej okazji nie mogłyśmy przepuścić. Nasza bliska znajoma zna organizatorkę i powiedziała, że należymy do fanklubu i pan Pawlicki to nasz idol. Ta Pani tak się wzruszyła, że umówiła nas z Antonim Pawlickim w niedzielę po południu w hotelu, w którym mieszkał. Z aparatem, wydrukowanymi zdjęciami i bardzo podekscytowane ruszyłyśmy godnie reprezentować fanklub Cichociemni, a przede wszystkim Polonię z zagranicy.

Spotkanie było niezwykłym przeżyciem, a teraz pozostało miłym wspomnieniem. Pan Antoni poświecił nam czas na rozmowę, w czasie której zdradził ciekawostki o nowej serii, (nie wolno nam ich niestety zdradzić!). Wysłuchał także naszej historii, o tym czym jest dla nas "Czas honoru" i co ten serial wniósł w nasze życie.

Mimo zmęczenia nasz idol dzielnie pozował do zdjęć i rozdawał autografy.

Dziękujemy jeszcze raz. To był dla nas wielki zaszczyt poznać taka osobę!

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze