Strona główna Wkrótce początek zdjęć do specjalnej serii "Czasu honoru"
Wkrótce początek zdjęć do specjalnej serii "Czasu honoru"

9 kwietnia 2014

Czas honoruJuż 29 kwietnia padnie pierwszy klaps na planie specjalnej serii "Czasu honoru - Powstanie".

To będzie seria inna niż wszystkie dotychczasowe. Przede wszystkim dlatego, że akcja cofnie się w czasie i zobaczymy losy bohaterów podczas Powstania Warszawskiego. Tym samym znów oglądać będziemy czwórkę głównych bohaterów - do obsady wróci Antoni Pawlicki, który wciela się w postać Janka Markiewicza.

To nie koniec zmian. Ta część serialu zostanie wyreżyserowana przez Jana Hryniaka, który do tej pory nie pracował przy "Czasie honoru".

Na koniec zaskakująca informacja. Producent Michał Kwieciński, w wywiadzie dla portalu wirtualnemedia.pl powiedział, że ta seria będzie liczyć 12 odcinków. Wszystkie dotychczasowe części liczyły 13.

Bez zmian pozostają scenarzyści - Jarosław Sokół i Ewa Wencel.


Już w marcu pojawiły się informacje od aktorów, dotyczące nowej serii "Czasu honoru".

Najpierw Maciej Zakościelny ujawnił na swojej stronie na Facebooku, że czyta scenariusz nowych odcinków, i że "będzie się działo":
"Pochłaniam scenariusze kolejnych odcinków. Cała historia rozegra się podczas Powstania Warszawskiego. Zapewniam, ze będzie się działo i z pewnością się Wam spodoba. Nie mogę doczekać się wejścia na plan!!!"

Antoni Pawlicki w rozmowie dla TeleTygodnia powiedział, że będzie to dla niego bardzo ważne przeżycie:
"'Czas honoru' to wyjątkowa produkcja, a ten sezon okaże się dla nas wielkim wyzwaniem. Dla mnie osobiście ta praca będzie bardzo ważnym przeżyciem. Po pierwsze dlatego, że los mojej postaci jest już przesądzony. Pytanie, co muszę zagrać, by było to dla widza ciekawe. A po drugie, Powstanie Warszawskie to moja historia. Historia mojego miasta i mojej rodziny. Mój wujek, który walczył w Powstaniu jako szesnastolatek, żyje i co roku przyjeżdża na obchody w sierpniu w Warszawie. Ucieszy się, jak w tym roku powiem mu, że kręcimy Powstanie."

Jak udało nam się dowiedzieć, rozpoczęcia zdjęć nie może się także doczekać serialowy Władek, czyli Jan Wieczorkowski.


Premiera "Czasu honoru - Powstanie" w TVP, we wrześniu br.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze