Strona główna Twórcy "Czasu honoru" laureatami nagrody Strażnik Pamięci
Twórcy "Czasu honoru" laureatami nagrody Strażnik Pamięci

6 listopada 2013

Twórcy "Czasu honoru" zostali laureatami konkursu "Strażnik Pamięci" tygodnika "Do Rzeczy" w kategorii TWÓRCA, za dzieło, które przyczynia się do odnowienia pamięci.

Kapituła doceniła serial za przywracanie nadziei na projekt szlachetnej misyjnej telewizji i za opowiadanie o polskiej historii w sposób uczciwy.

Podczas uroczystej gali w Teatrze Stanisławowskim w Łazienkach Królewskich nagrodę w imieniu twórców odebrali scenarzyści: Ewa Wencel i Jarosław Sokół oraz przedstawiciele producentów: dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński i prezes Akson Studio - Michał Kwieciński.

GRATULUJEMY!

Jak donosi portal wirtualnemedia.pl, dyrektor TVP2 Jerzy Kapuściński poinformował, że w planach jest nakręcenie kolejnej serii "Czasu honoru". Ostateczna decyzja zależeć będzie jednak od tego, czy TVP znajdzie pieniądze na realizację nowych odcinków.

O VII serii mówił już jakiś czas temu prezes Akson Studio Michał Kwieciński w wywiadzie jakiego udzielił naszemu fanklubowi.

---

Nagroda Strażnik Pamięci jest przyznawana w trzech kategoriach. W kategorii TWÓRCA wyróżnienie mogą otrzymać autorzy dzieł, które przyczyniają się do odnowienia pamięci. W kategorii INSTYTUCJA nagroda trafi do muzeum, stowarzyszenia, fundacji, organizacji nowopowołanej lub takiej, która w minionym roku podjęła nowe inicjatywy służące realizacji celów konkursu. W kategorii MECENAS nagrodę otrzyma podmiot publiczny lub komercyjny, który w szczególny sposób materialnie wspiera dbałość o pamięć historyczną.

 


Gala konkursu "Strażnik Pamięci" [źródło: twitter.com/cezarygmyz]

 


Statuetki "Strażnik Pamięci" [źródło: media.point-group.pl]

 


Ekipa filmowa VI serii "Czasu honoru" [mat. własne]

 

 

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze