Strona główna "Rzecz o wędrownych aniołach ..." w aranżacji Bartosza Chajdeckiego
"Rzecz o wędrownych aniołach ..." w aranżacji Bartosza Chajdeckiego

12 grudnia 2012

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. W tym okresie królują kolędy.

Tymczasem, razem z wydawnictwem Magnetic Records, pragniemy Wam zaprezentować (a niebawem także sprezentować) płytę zatytułowaną "RZECZ O WĘDROWNYCH ANIOŁACH i inne niekolędy".

Jaki ma to związek z Czasem Honoru? - zapytacie. Otóż aranżacji wszystkich utworów, których autorką i wykonawczynią jest Tamara Kalinowska z Piwnicy Pod Baranami, dokonał nasz ulubiony "czasohonorowy" kompozytor - Bartosz Chajdecki.

"Rzecz o wędrownych aniołach" - to jedenaście utworów autorstwa Tamary Kalinowskiej, w oryginalnych aranżacjach Bartosza Chajdeckiego, autora muzyki filmowej m. in do serialu Czas Honoru. Autorskie kolędy o nadziei związanej z Bożym Narodzeniem, w magicznych interpretacjach, z aranżacjami bogatymi w elementy symfoniczne, pełnymi wysublimowanego i ujmującego brzmienia, z zapadającymi w pamięci melodiami. Na płycie znalazł się także zupełnie wyjątkowy prezent: utwór Mariana Hemara zaśpiewany przez Tamarę do muzyki skomponowanej przez Zbigniewa Preisnera.

 

Tamara Kalinowska - kochana przez publiczność Artystka legendarnej "Piwnicy Pod Baranami". Specjalistka od muzycznych podróży po zakątkach duszy.

Jak powiedział Piotr Skrzynecki, "nikt nie potrafi tak pięknie jak Tamara śpiewać o miłości, kobiecie i samotności". Od kilkunastu lat pisze dla "Piwnicy Pod Baranami" nowe niekolędy na Boże Narodzenie.

 

Na płycie znajdują się następujące utwory:

1. Ten, kto przychodzi dla innych
2. Rzecz o wędrownych aniołach
3. Kolęda najbliższa
4. Idą ludzie do stajenki
5. Czekaj, czekaj
6. Zostań, bądź
7. Kolęda dla biednego bogacza
8. Szaleństwa wigilijnej nocy
9. Dziadkowe sny
10. Całą noc padał śnieg
11. Niekolęda krakowska 2010
12. Cóż to ach cóż

 

 

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze