Strona główna Urodziny Ewy Wencel
Urodziny Ewy Wencel
Wpisany przez Natalia, Płock   

15 sierpnia 2012

Dziś obchodzi urodziny Ewa Wencel - serialowa Helena, a jednocześnie współautorka scenariusza Czasu Honoru.

Pani Ewie składamy najpiękniejsze życzenia!

W naszym ulubionym serialu aktorka wcieliła się w rolę troskliwej, nadopiekuńczej matki Wandy Ryszkowskiej.

Przez okres wojny stara się ukrywać córkę. Pracuje dla Niemców prasując im mundury, sprzątając mieszkania itp. jednak Helena nigdy nie staje po stronie wroga, tylko stara się mieć wiarę w pomyślne zakończenie wojny.

Ewa Wencel w 1980 roku ukończyła Wydział Aktorski PWSFTviT w Łodzi. Na co dzień gra w Teatrze Kwadrat w Warszawie, scenie o profilu komediowym i farsowym. Na początku kariery występowała w epizodach w pojedynczych odcinkach popularnych seriali telewizyjnych, jak '07 zgłoś się', czy 'Szaleństwa panny Ewy'.

Na duży ekran, po siedmioletniej przerwie, powróciła w 2000 roku epizodyczną rolą w Weiserze Marczewskiego. Od tego czasu zaczęła również grywać w wielu telenowelach ('Miasteczko', 'Samo życie', 'Więzy krwi', 'Na dobre i na złe'), ale zazwyczaj były to krótkie przygody, na kilka odcinków. Dopiero rola wrażliwej i niepewnej siebie Janeczki w serialu 'M jak miłość', matki jednej z głównych bohaterek, której perypetie z czasem zamieniły się w osobny wątek, zapewniła jej dużą popularność wśród masowej widowni.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze