Strona główna Koncerty muzyki z "Czasu honoru" na Dolnym Śląsku
Koncerty muzyki z "Czasu honoru" na Dolnym Śląsku

17 i 18 września 2014 r. na Dolnym Śląsku odbyły się koncerty muzyki z serialu "Czas honoru". Pierwszy miał miejsce w Bolesławcu w Bazylice Maryjnej, drugi w Bogatyni, w kościele pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

W każdym z koncertów wzięło udział ponad 100 muzyków z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej, Chóru Uniwersytetu Wrocławskiego i Chóru Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, którzy wykonali utwory kompozytora Bartosza Chajdeckiego. Za pulpitu dyrygenckiego koncerty prowadził Alan Urbanek, a solistami byli: Anna Witczak, Paulina Walendziak i Krzysztof Iwaneczko.

Utwory muzyczne przeplatane były z wierszami polskich poetów, które zaprezentowali aktorzy - Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki. Zgromadzeni usłyszeli w ich wykonaniu m.in. wiersz "Tych miłości ..." Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz "Guziki" Zbigniewa Herberta.

Koncerty zgromadziły liczną publiczność i były nie lada gratką dla fanów serialu.

Na koncercie w Bolesławcu była miłośniczka "Czasu honoru" oraz fanka jego bohaterów - Anna Płaza, która przesłała nam kilka słów swoich wrażeń i zdjęcia.

"(...) Wszystko zaczęło się od pięknej Czołówki, która za każdym razem będzie mnie wzruszać. Agnieszka przeczytała wiersz, następnie Antoni. Oprawa muzyczna była wspaniała. Oglądasz Czas Honoru i masz w głowie, że już coraz bliżej końca, a gdy słyszysz tą piękną muzykę przenosisz się do wspaniałych wspomnień z serialu."

Po koncercie, jak to zwykle ma miejsce przy tego typu wydarzeniach, aktorzy spotkali się z publicznością, pozowali do pamiątkowych zdjęć i rozdawali autografy. Oto jak wspomina te chwile Anna:

"Podeszłam i pierwsze słowa Antka: - Ja Panią znam! Miło było to usłyszeć. Porozmawialiśmy chwilę (...). Następnie podeszłam do Agnieszki. Była bardzo miła, uśmiechała się, niestety dopadła ją choroba, więc kazała sobie życzyć zdrowia. Wspaniała, ciepła osoba."

Na zakończenie podsumowanie:
"Ten wieczór był świetny. Pomimo tego, że miałam okazję uczestniczyć w koncercie w Lubinie, w którym brała udział Olga Bołądź, ten koncert był inny. Taki Markiewiczowy ;) Uwielbiam Agnieszkę i Antka, są dla mnie wspaniałymi aktorami (...). Oby więcej takich koncertów, z piękną muzyką, utworami, wierszami. To wydarzenie było magiczne i pozostanie na bardzo długo w mojej pamięci ;)"

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze