Strona główna Konkurs "Bohaterowie Wyklęci" - rozwiązania
Konkurs "Bohaterowie Wyklęci" - rozwiązania

Poniżej publikujemy rozwiązania i informacje o zwycięzcach poszczególnych edycji konkursu "Poznaj BOHATERÓW WYKLĘTYCH".

 

 

EDYCJA TRZECIA

W trzeciej edycji konkursu napłynęło 83 odpowiedzi, z czego 16 było nieprawidłowych (niepełnych lub zawierały błędną odpowiedź), a 3 nie były podpisane.

W wyniku losowania wyłoniliśmy zwycięzcę - Klaudię z Malborka (Lunaa), która otrzymuje grę "BOHATEROWIE WYKLĘCI" ufundowaną przez wydawców: Fabrykę Gier Historycznych i Fundację Niepodległości.

Gratulujemy! W sprawie wysyłki nagrody skontaktujemy się e-mailem.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe brzmi: akcję ekspropriacyjną w styczniu 1951 r. przeprowadzili dwaj żołnierze polskiego podziemia -  Mieczysław Dziemieszkiewicz ps. "Rój i Bronisław Gniazdowski ps. Mazur w miejscowości Nasielsk.

Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursach z serii "Poznaj BOHATERÓW WYKLĘTYCH" dziękujemy za wspólną zabawę i poznawanie historii.
Zwycięzcom gratulujemy!

 

 


 

EDYCJA DRUGA

W drugiej edycji konkursu napłynęło 76 odpowiedzi, z czego 6 było nieprawidłowych (niepełnych), a jedna została nadesłana po wyznaczonym terminie.

W wyniku losowania wyłoniliśmy zwycięzcę - Barbarę Stolarską (z Facebooka), która otrzymuje grę "BOHATEROWIE WYKLĘCI" ufundowaną przez wydawców: Fabrykę Gier Historycznych i Fundację Niepodległości.

Gratulujemy! W sprawie wysyłki nagrody skontaktujemy się e-mailem.

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe brzmi: spośród żołnierzy występujących w grze "Bohaterowie Wyklęci" Orderem Orła Białego byli Jan Rzepecki i Witold Pilecki.

 


 

EDYCJA PIERWSZA

W pierwszej edycji konkursu napłynęło 109 odpowiedzi, z czego 14 było nieprawidłowych (zawierały tylko jedno nazwisko bohatera gry, który był cichociemnym).

W wyniku losowania wyłoniliśmy zwycięzcę - Marcina Jakubasa (z Facebooka), który otrzymuje grę "BOHATEROWIE WYKLĘCI" ufundowaną przez wydawców: Fabrykę Gier Historycznych i Fundację Niepodległości.

Gratulujemy!

Prawidłowa odpowiedź na pytanie konkursowe brzmi: spośród żołnierzy występujących w grze "Bohaterowie Wyklęci" cichociemnymi byli Stanisław Sędziak oraz Hieronim Dekutowski.
Listę wszystkich 316 cichociemnych można znaleźć np. na stronie cichociemni.ovh.org

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze