Strona główna Czas honoru - Powstanie
Czas honoru - Powstanie

22 kwietnia 2014

Czas honoru 7 powstaniePowstanie Warszawskie będzie tłem dramatycznych wydarzeń, zwrotów akcji i sceną, na której krzyżować się będą losy bohaterów siódmej serii 'Czasu honoru". Zdjęcia ruszają 29 kwietnia, potrwają do 12 sierpnia i będą realizowane w Milanówku, Warszawie, na Dolnym Śląsku. 

Akcja specjalnej serii "Czasu honoru" rozgrywa się podczas Powstania Warszawskiego. W chronologii całego serialu stanowi powrót do wydarzeń wcześniejszych. To sensacyjna opowieść o powstańczym szlaku bojowym jednego oddziału, złożonego nie tylko z bohaterów poprzednich sezonów, ale też nowych postaci, młodych ludzi z rozmaitych warszawskich środowisk. Obok Władka, Michała, Bronka i Janka, pojawią się także: Wilk, Adam, Mickiewicz, Apacz, Irena, Bambo i Zosia. Ich powstańcze losy wypełnią treść serialu.

Ostatnie dni lipca 1944 r. Przez Warszawę ciągną kolumny niemieckich wojsk wycofywanych z frontu wschodniego. W mieście rośnie napięcie - sztabowcy Armii Krajowej debatują nad wybuchem Powstania. Janek, Bronek, Michał i Władek zostają przydzieleni do kompanii specjalnej, która w czasie Powstania ma stanowić osłonę Komendy Głównej. W oczekiwaniu na ogłoszenie Godziny "W" dowódca kompanii, "Krawiec", nakazuje im odebranie pod Warszawą zrzutu specjalnego kuriera z instrukcjami od rządu londyńskiego.

Do Powstania przygotowuje się też niemiecka strona. Najlepiej zorientowany w działaniach Polaków jest szef gestapo Lars Rainer. Z raportów jego agentów wynika, że wybuch Powstania jest kwestią najbliższych dni. "Inżynier", przejęty przez oddział kurier, ma informacje, które będą miały wpływ na decyzję o rozpoczęciu Powstania. Jednak kiedy "Inżynier" dociera do Komendy Głównej, nikt nie chce go wysłuchać - decyzja o wybuchu Powstania zapadła nieodwołalnie.

W chwili wybuchu walk specjalna kompania osłonowa Komendy Głównej, do której należą nasi bohaterowie, ma zebrać się w jednej z fabryk na Woli - obok "Zośki", "Parasola", "Pięści" i innych oddziałów zgrupowania "Radosław". Na zbiórkę oddziału nie dociera Janek, który podczas wymarszu wdaje się w potyczkę z niemieckim oddziałem. Na Godzinę "W" nie stawia się także Michał. Podczas próby zakupu broni, tuż przed Powstaniem, zostaje ranny w ramię, a Celina ledwo uchodzi z życiem. Oboje trafiają do Szpitala Wolskiego. Po wybuchu Powstania Michał włącza się do walki z innym oddziałem. Na Cmentarzu Ewangelickim stawiają się Bronek z Wandą i Władek z Rudą. Szybko okazuje się, że stan uzbrojenia i liczebność oddziału są katastrofalne.

Reżyserem tej serii jest Jan Hryniak, a autorem zdjęć Piotr Śliskowski.
W obsadzie "Czasu honoru - Powstanie" zobaczymy oprócz głównych bohaterów m.in.: Edytę Olszówkę, Martę Nieradkiewicz, Borysa Szyca, Ireneusza Czopa, Mariusza Bonaszewskiego oraz w rolach młodych powstańców: Stefana Pawłowskiego, Adama Fidusiewicza, Pawła Janysta, Julię Rosnowską, Katarzynę Sawczuk.

 

Czytaj także:

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze