Strona główna Aktorzy Anna Romantowska - Sabina Sajkowska
Anna Romantowska - Sabina Sajkowska
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 28
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Anna Romantowska (ur. 16 maja 1950 w Białymstoku) - aktorka filmowa i teatralna. Ukończyła studia na PWST w Warszawie.

Swoją pierwszą rolę na dużym ekranie zagrała w filmie "Trzy po trzy" Adama  Hanuszkiewicza. Ostatnio widzowie mogli oglądać ją w filmie "Skrzydlate świnie" Anny Kazejak-Dawid czy serialu "Duch w dom".

Jest laureatką nagród na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za drugoplanowe role kobiece w filmach "Przesłuchanie" oraz "Statyści".

 

Sabina Sajkowska - żona Leona, matka Leny i Romka. W czasie wojny niesłusznie przeniesiona z całą rodziną do getta warszawskiego. Za wszelką cenę stara się poprawić los swoich bliskich, jest zdolna do wszelkich poświęceń. Mobilizuje męża do starań o wypuszczenie rodziny z getta. Cieszy się, że chociaż Lena może żyć po aryjskiej stronie i nie jest zadowolona z ostatecznej decyzji córki o powrocie do dzielnicy żydowskiej. Przez tragiczne warunki, w których musi żyć podupada na zdrowiu. Jej ostatnią nadzieją jest wyjazd do Palestyny. Niestety, kobieta i jej mąż padają ofiarą Niemców i zostają rozstrzelani w Warszawie zaraz po podpisaniu fałszywej pocztówki z Hajfy.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze