Strona główna Aktorzy Daniel Olbrychski - "Doktor"
Daniel Olbrychski - "Doktor"
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 22
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Daniel Olbrychski (ur. 27 lutego 1945 w Łowiczu) - polski aktor teatralny i filmowy.

Daniel Olbrychski jest synem Franciszka Olbrychskiego i Klementyny Sołonowicz-Olbrychskiej. W 1963 ukończył Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. W 1971 złożył aktorski egzamin eksternistyczny w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. W 2010 uzyskał dyplom magistra w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pracował z takimi reżyserami jak: Jerzy Hoffman, Andrzej Wajda, Krzysztof Zanussi, Krzysztof Kieślowski, Filip Bajon, Claude Lelouch, Volker Schlöndorff, Nikita Michałkow.

Dla kina odkrył go w 1963 Janusz Nasfeter, angażując do roli Korala w filmie "Ranny w lesie" według powieści Witolda Zalewskiego. Olbrychski miał wówczas 18 lat, był związany z Teatrem Młodzieżowym TVP pod opieką Andrzeja Konica i rozpoczynał studia w PWST w Warszawie. W 2010 zagrał też rolę drugoplanową w filmie pt. Salt u boku Angeliny Jolie. Jesienią 2012 roku dołączył do aktorów grających w polskiej telenoweli Klan.

 

W serialu:

Stary znajomy Marii i Czesława Konarskich, kadrowy oficer Wojska Polskiego. Przejmuje dowództwo po śmierci Czesława. Ma przewodzić spektakularną akcją bojową, w której uczestniczą Władek, Michał, Bronek i Janek.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze