Strona główna Aktorzy Jan Frycz - Kazimierz Korytowski "Zawisza"
Jan Frycz - Kazimierz Korytowski "Zawisza"
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 28
Twoja ocena:     słaboświetnie    
Wpisany przez Paulina, ps."paula22522"   

Jan Frycz (ur. 15 maja 1954 w Krakowie) - polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. W 1978 roku ukończył PWST w Krakowie. Od roku 2006 jest aktorem Teatru Narodowego w Warszawie. Wielokrotnie nagradzany.

Na swoim koncie ma wiele wspaniałych ról m.in. :
-2007 - Korowód
-2004 - Pręgi
-2003 - Pornografia
-2000 - Egoiści
-2000 - Zakochani


W serialu:

Ukończył medycynę na Uniwersytecie w Warszawie. W trakcie studiów poznaje Helenę, żeni się z nią, a w roku 1915 rodzi się Wanda.
W roku 1922 skierowany przez Komintern do pracy w Zagłębiu. W kwietniu 1937 wyjeżdża do republikańskiej Hiszpanii. Zostaje oficerem politycznym Brygady im. Dąbrowskiego. Aresztowany  w Moskwie jesienią 1937 roku, trafia do łagrów. Od grudnia 1937 do czerwca 1941 jest pomocnikiem w obozowym szpitalu.  Wychodzi, gdy Niemcy napadają na Rosję. Przechodzi szlak bojowy z gen. Berlingiem w randze oficera politycznego.


Do Warszawy przyjeżdża w maju 1945 roku. Zostaje skierowany do pracy w Urzędzie Miejskim.  Ma bliskie kontakty z najważniejszymi osobami w państwie, Bierutem,   Adą Lewińską. Ideowy komunista, ślepo wierzy w słuszność ustroju, któremu służy. Przeżywa wstrząs, gdy dowiaduje się prawdy o mordzie katyńskim. Postanawia dobrowolnie usunąć się z działalności politycznej.

 

Jan Frycz na planie V serii podczas spotkania z przedstawicielami fanklubu.

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze