Strona główna Aktorzy Grzegorz Damięcki - major Zwonariew, ps.Bocian
Grzegorz Damięcki - major Zwonariew, ps.Bocian
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 50
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Grzegorz Damięcki (ur.15 listopada 1967 roku w Warszawie) - polski aktor teatralny i filmowy. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Zadebiutował na scenie teatralnej w 1991 roku. Aktor Teatru Ateneum w Warszawie.

Filmografia m.in. :
- 2007 - Futro
- 2006 - Jasminum
- 2003-2005 - Defekt
- 1995 - Sukces
- 1994 - Oczy niebieskie

 

W serialu:

Oficer radzieckiego wywiadu, przerzucony do Polski jako rzekomy emisariusz Komendanta Armii Krajowej, generała Okulickiego. Zdobywa zaufanie oddziału żołnierzy majora "Krawca". Przybywa z misją doprowadzenia do spotkania działaczy podziemia oraz partii politycznych z przedstawicielami nowej władzy. Spotkanie okazuje się zasadzką przygotowaną przez Zwonariewa i Adę Lewińską. Po rozbiciu polskiego podziemia rekomendowany przez Lewińską zostaje doradcą, a faktycznie przełożonym, pułkownika Wasilewskiego. Za wszelką cenę chce dotrzeć do tajnego archiwum AK. W dążeniu do celu nie waha się przed stosowaniem najbardziej bezwzględnych i brutalnych metod.

 

 

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze