Strona główna Aktorzy Piotr Adamczyk - Lars Rainer
Piotr Adamczyk - Lars Rainer
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 130
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Piotr Adamczyk (ur. 21 marca 1972 w Warszawie) - aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i dubbingowy.

Absolwent PWST w Warszawie. Na drugim roku studiów wyjechał do Londynu na stypendium do Brytyjsko-Amerykańskiej Akademii Teatralnej.

Zagrał tytułową rolę w filmie Jerzego Antczaka "Chopin. Pragnienie miłości", która rozpoczęła jego karierę na dużym ekranie. Występował w filmach i serialach takich jak "Przepis na życie", "Naznaczony" czy "Nie kłam, kochanie".

Odznaczony srebrnym medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Trzykrotny laureat nagrody Telekamera w kategorii Najlepszy Aktor.

 

Lars Rainer - podpułkownik SS, były nadinspektor Interpolu, od 1941 szef Gestapo w Warszawie. Rozpoczyna współpracę z majorem Halbe, odkrywając wcześniej, że jest on zabójcą Gerda Kellera. Mężczyźni organizują siatkę szpicli, którzy mają przeniknąć do struktur Podziemia. Z czasem Polacy wydają na niego wyrok, jednak przygotowana przez Władka akcja nie kończy się powodzeniem. W wyniku kilku porażek Rainer sukcesywnie traci swoją silną pozycję w Warszawie, w końcu zostaje przeniesiony do Salonik. Wraca do Warszawy w 1944 i wraz z Wilhelmem Brehmem rozpoczyna śledztwo w sprawie zabójstwa swojego poprzednika. W rezultacie odkrywa oszustwa Gubernatora Warszawy Ludwiga Fishera oraz jego przyjaciela Stocka. W czasie powstania warszawskiego Rainer jest komendantem obozu przejściowego dla cywili. W 1945 dostaje się w ręce najpierw Sowietów, później Amerykanów. Jego kartą przetargową okazuje się archiwum AK ukryte przez niego jeszcze w czasie wojny. W 1946 z nakazu Amerykanów wraz z Celiną wraca do Warszawy, gdzie dzięki swoim kontaktom ma odnaleźć niemieckiego naukowca Johanna Blachnitzky'ego. Czując, że nie jest bezpieczny organizuje swoją ucieczkę z Polski, co prawdopodobnie mu się udaje.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze