Strona główna Aktorzy Krystian Wieczorek - Martin Halbe
Krystian Wieczorek - Martin Halbe
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 51
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Krystian Wieczorek (ur. 5 sierpnia 1975 we Wrocławiu) - aktor telewizyjny i teatralny. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu.

Zagrał wiele świetnych ról teatralnych. Szerszej publiczności znany z seriali takich jak "To nie koniec świata", "M jak miłość" czy "Miłość nad rozlewiskiem".

Na swoim koncie ma liczne nagrody za role teatralne. W 2013 roku zwyciężył w konkursie "Viva! Najpiękniejsi".

 

Martin Halbe - major Abwehry. W 1941 zajmuje się rozpracowywaniem Podziemia. Jego informatorem jest Karol Ryszkowski, dzięki któremu przechwytuje grypsy z warszawskich więzień. Zabija swojego przyjaciela, szefa Gestapo - Gerda Kellera. Rywalizuje z Larsem Rainerem, mimo to zakłada z nim restaurację, w której podsłuchiwani są działacze Podziemia. W kasynie zaprzyjaźnia się z Celiną i Michałem, którzy podają się za państwa Heinemann, długo nie domyśla się ich prawdziwej tożsamości. Zostaje oficerem łącznikowym agenta Tadeusza. Flirtuje z Ingeborg Neumann. Jego kontakty z Rainerem stają się coraz bardziej napięte. Ginie podczas akcji w restauracji "Eden".

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze