Strona główna Aktorzy Karolina Gorczyca - Wiktoria "Ruda" Rudnicka
Karolina Gorczyca - Wiktoria "Ruda" Rudnicka
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 163
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Karolina Gorczyca (ur. 14 marca 1985 w Biłgoraju) - aktorka filmowa i telewizyjna. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

Debiutowała jako Kasia w "Korowodzie" Jerzego Stuhra, znana też jako Julia z filmu "Miłość na wybiegu" Krzysztofa Langa czy Alina ze "Skrzydlatych świń" Anny Kazejak.

 

Wiktoria "Ruda" Rudnicka - w 1941 nawiązuje współpracę konspiracyjną z Władkiem. Początkowo jest łączniczką i obserwatorką, z czasem angażuje się w walkę z bronią w ręku. Wraz z innymi wpada w zasadzkę zorganizowaną przez Gestapo na ślubie Janka i Leny, brutalnie przesłuchiwana na pewien czas traci wzrok. Dochodzi do siebie dzięki troskliwej opiece dr Marii. W 1944 Ruda dostaje przydział w komórce likwidującej konfidentów. Znacząco wpływa to na jej psychikę, powodując, że odsuwa się od ukochanego Władka. Wiktoria bierze czynny udział w powstaniu warszawskim, walczy w grupie Władka. W 1945 przebywa wraz z innymi w leśnym oddziale, stopniowo traci jednak wiarę w sens dalszej walki. Po zabójstwie swojego ojca decyduje się sama wyrównać rachunki, niestety, zostaje niefortunnie postrzelona. Trafia do szpitala, skąd zabierają ją Sowieci. Zostaje odbita przez chłopaków na czele z Władkiem. Nie może jednak wyjechać z przyjaciółmi z kraju, zostaje w Polsce pod opieką dr Marii. W 1946 stara się prowadzić normalne życie. Spotyka się z Władkiem, ich szczęście przerywa jednak aresztowanie Rudej przez UB. Wiktoria zostaje posądzona o kolaborację z Niemcami i skazana w fikcyjnym procesie na karę śmierci. Uratowana dzięki podstępowi Władka.

 

Podczas spotkania na planie IV serii, 2011 r.

Podczas spotkania na planie V serii, 2012 r.

Spotkanie w czasie pokazu premierowego odcinka V serii, 2012 r.

Podczas akcji charytatywnej dla Leosia, styczeń 2014

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze