Strona główna Aktorzy Antoni Pawlicki - Janek Markiewicz
Antoni Pawlicki - Janek Markiewicz
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 200
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Antoni Pawlicki (ur. 22 października 1983 r. w Warszawie) - polski aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. Syn operatora filmowego Tadeusza Pawlickiego i wnuk aktorki Barbary Rachwalskiej.

Ukończył XL Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Żeromskiego w Warszawie - klasę o profilu estradowym oraz, w roku 2006, wydział aktorski Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie.

Jeszcze na trzecim roku studiów zagrał główną rolę w głośnym filmie Z odzysku Sławomira Fabickiego. Za tę rolę został kilkakrotnie nagrodzony na europejskich festiwalach filmowych. Będąc na czwartym roku zagrał w dyplomach Akademii Teatralnej w reż. Jana Englerta i Agnieszki Glińskiej. Debiutował także w teatrze w Poznaniu w roli Romea w inscenizacji Janusza Wiśniewskiego. W 2006 roku zdążył zagrać w komedii romantycznej Dlaczego nie! i jedną z głównych ról w serialu Królowie śródmieścia w reż. Anny Jadowskiej i Macieja Migasa. Zadebiutował także w teatrze telewizji główną rolą w Komu wierzycie w reż. Macieja Pieprzycy. W latach 2006-2007 zagrał w filmie Katyń w reż. Andrzeja Wajdy.
(wikipedia.org)

 

W serialu: Janek Markiewicz - absolwent architektury, wychowany na warszawskiej Pradze, narzeczony Leny. Pod pozorem pracy w warsztacie stolarskim rozkręca komórkę legalizacyjną, fałszuje dokumenty i pieczęcie. Próbuje uratować narzeczoną, która z całą rodziną została przeniesiona do getta. Nie zawaha się użyć swoich fałszerskich umiejętności i kontaktów podziemia. W pewnym momencie będzie musiał wybierać między miłością do Leny a rozkazem.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze