Strona główna Aktorzy Jakub Wesołowski - Michał Konarski
Jakub Wesołowski - Michał Konarski
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 161
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Jakub Wesołowski (ur. 2 lipca 1985 w Warszawie) - aktor filmowy, prezenter telewizyjny i dziennikarz. Ukończył XXIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie oraz magisterskie studia dziennikarskie w Collegium Civitas w Warszawie.

Jest aktorem niezawodowym. Do jego ważniejszych ról należy postać Jerzego w filmie "Jutro idziemy do kina" Michała Kwiecińskiego, a także Bernarda Rygielskiego w "Tajemnicy Westerplatte" Pawła Chochlewa.

W lutym 2013 otrzymał nominację do nagrody "Wiktory 2012" w kategorii Aktor Telewizyjny.

 

Michał Konarski- przed wojną student medycyny. W 1941 bierze udział w szkoleniu Cichociemnych. Po zrzucie do Warszawy pomaga w zorganizowaniu komórki kontrwywiadu. Jego przełożonym na początku jest jego ojciec- Czesław Konarski, później Margaret. Dzięki Hani poznaje Celinę, którą wciąga do konspiracji. Razem z Dłużewską podejmuje niebezpieczną grę przeciwko Abwehrze. Konarski bierze udział w napadzie na Reichsbank, zamachu na Rainera czy akcji w restauracji "Eden". W kwietniu 1944 roku Michał wraz z Władkiem przebywa we Włoszech. Po powrocie do Polski trafia w ręce Sowietów, jednak szybko zostaje odbity przez oddział Krawca. Przyjaciele znów łączą siły. Do ich kolejnych zadań należy m.in. zdobycie dokumentacji broni V-2. W międzyczasie Michał nawiązuje bliską relację z Karoliną Osmańską, dochodzi nawet do oświadczyn. Na jego nieszczęście kobieta zostaje podejrzana o zdradę, Konarski decyduje się wziąć udział w akcji jej likwidacji. W lipcu 1944 Michał przygotowuje się do powstania. Tuż przed jego wybuchem zostaje ranny, w konsekwencji nie może wziąć udziału w koncentracji swojego oddziału. Dzięki zbiegowi okoliczności trafia do sztabu powstańczego w Hotelu Victoria, gdzie dostaje przydzielony do organizacji łączności z Zachodem. W maju 1945 Michał po długiej rozłące spotyka Celinę. Należy też do oddziału leśnego. Po akcji KBW trafia do więzienia, skąd zostaje odbity. Razem z Celiną emigruje do Monachium. Nie może jednak pogodzić się z bezczynnością i w 1946 wraca do Polski jako oficer łącznikowy Janisza. Jego celem jest połączenie rozbitych struktur Podziemia. Jest świadkiem śmierci ukochanej Celiny, z trudem dochodzi później do siebie. Bierze udział w ostatniej akcji odbicia Rudej.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze