Strona główna Aktorzy Mariusz Kiljan - Ireneusz Woźniak
Mariusz Kiljan - Ireneusz Woźniak
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 10
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Mariusz Kiljan (ur. 1970 w Dębicy) - aktor teatralny, telewizyjny i filmowy oraz pieśniarz.

Absolwent wrocławskiej filii PWST w Krakowie. Debiutował w dwóch filmach Jana Jakuba Kolskiego "Jańcio Wodnik" i "Cudowne miejsca". Od 1994 roku związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu.  Od roku 2010 juror Festiwalu Piosenki Angielskiej w Brzegu.

Laureat XV Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasług oraz Odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".

 

Ireneusz Woźniak - ceglarz, wciągnięty przez Karola Ryszkowskiego do współpracy z Abwehrą. Jako kolaborant był szefem kawiarni, w której Rainer i Halbe prowadzili inwigilację.  Po wojnie dzięki Ryszkowskiemu został porucznikiem UB. W 1946 ma żonę Emilię, z którą spodziewa się dziecka. Przeszłość nie daje mu jednak o sobie zapomnieć. W obawie przed ujawnieniem informacji o dawnej kolaboracji z Niemcami postanawia pomagać Helenie.  Wydany przez Tolę zostaje aresztowany za kolaboracje z Gestapo i bandytami.
 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze