Strona główna Aktorzy Jan Frycz- Kazimierz Korytowski "Zawisza"
Jan Frycz- Kazimierz Korytowski "Zawisza"
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 2
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Jan Frycz - (ur. 15 maja 1954 roku w Krakowie) - aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. W 1978 roku ukończył PWST w Krakowie. Do 2006 roku występował na deskach Teatru Starego w Krakowie. Obecnie występuje w Teatrze Narodowym w Warszawie. Jest ojcem aktorek Olgi i Gabrieli Frycz. Jeden z najpopularniejszych polskich aktorów.

Grał m.in. w : "Różyczka", " Wyjazd integracyjny", "Bejbi Blues", "Nie ten człowiek", "Korowód", "Nieuchronny poruszyciel", "Pręgi", "Pornografia", "Tylko mnie kochaj", "Tam i z powrotem", "Zakochani".

"Zawisza" - jeden z członków aparatu nowej, powojennej władzy. Jest ojcem Wandy Ryszkowskiej i byłym mężem Heleny. Ukończył medycynę na UW.  Na skutek politycznych zawirowań trafia do łagrów, z których wychodzi po napadnięciu Niemiec na ZSRR. Ideowy komunista wierzący bezgranicznie w nastały w Polsce ustrój. Ma bliskie kontakty z Bierutem i Adą Lewińską. Wiadomość o mordzie katyńskim wywołuje w nim szok, po którym postanawia wycofać się z działalności politycznej.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze