Strona główna Aktorzy Sonia Bohosiewicz - Emilia
Sonia Bohosiewicz - Emilia
Ocena roli kreowanej w serialu przez tego aktora: / 3
Twoja ocena:     słaboświetnie    

Sonia Bohosiewicz (ur. 9 grudnia 1975 w Cieszynie) - aktorka, artystka kabaretowa i piosenkarka.

Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Już na drugim roku studiów zadebiutowała na deskach Teatru Starego w Krakowie. Aktorka ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych w produkcjach takich jak: "Miłość na wybiegu", "Wojna polsko-ruska" "Obława" czy "Bogowie".

Wielokrotnie nominowana do prestiżowych nagród filmowych, w 2007 otrzymała statuetkę za drugoplanową rolę kobiecą na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

 

Emilia - w 1944 narzeczona Karkowskiego. W czasie zatrzymania mężczyzny przez powstańców udaje jej się uciec spod Hotelu Victoria, skąd od razu udaje się do Rainera. Zgadza się na współpracę z nim przez co unika rozstrzelania. Jako współpracownica Niemca trafia do obozu przejściowego dla cywili. Widząc, że znajduje się na straconej pozycji planuje wraz z Leną ucieczkę, w czym pomaga jej Woźniak. Na wolności Emilia odłącza się od swojej towarzyszki. W 1946 roku żyje z Woźniakiem, z którym spodziewa się dziecka. Przeszłość nie daje im jednak o sobie zapomnieć. Para szantażowana jest przez Rainera, który żąda zwrotu swoich pieniędzy. W międzyczasie Karkowski odnajduje Emilię, razem planują wyjazd z kraju. W czasie jednego ze spotkań kobieta zostaje postrzelona przez tropiącego Antoniego Bronka, przez co traci dziecko. Nie zmienia to jednak zamiarów kochanków. Nie kryjąc się więcej ze swoją miłością para zaczyna torturować Woźniaka, chcąc zdobyć jego pieniądze. Ich plany krzyżuje jednak Rainer, który uwalnia mężczyznę. Ten wystawia Karkowskiego Bronkowi, Michałowi i Władkowi, którzy zabijają dawnego konfidenta. W rezultacie Emilia zostaje sama, jej dalsze losy nie są znane.

 

Przykro nam, ale nie możesz komentować tego artykułu, ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto, jeśli go jeszcze nie posiadasz. Zapraszamy!

Czas Honoru Czas Honoru

Ankieta

Czy Twoim zdaniem, serial przyczynił się przywrócenia pamięci o cichociemnych oraz żołnierzach wyklętych?
 

Z planu serii "Powstanie"

Wyszukaj na stronie

Ostatnie komentarze